ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прекини во снабдување со струја во повеќе населени места долненско и во Прилеп

514

Центарот за управување со кризи по добиена информација од ЕВН известува за прекини во снабдувањето со електрична енергија, за утре 11.06.2024 од 11 до 13 часот место викано Маркова чешма , од 12 до 15 ч. викенд населба под Плетвар долна чешма, од 10 до 13 с.Саждево, с.Јакреново; од 09 до 15 ч – општина Долнени:  с.Сенокос, с.Дреновци, с.Небрегово, с.Десово, с.Браилово, с.Слепче, Репетитори од А1,Манастир Трескавец, с.Мраморани, с.Забрчани с.Сенокос, с.Дреновци, с.Небрегово, с.Десово, с.Браилово, с.Слепче, Репетитори од А1, Манастир Трескавец, с.Мраморани, с.Забрчани; и од 09 до 12 часот во Прилеп: ул. Браќа Миладиновци – во кругот на Утро – Трио, Кам маркет, Кутер Ивита. 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе