ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепскиот бенд “The Schmucks” слави четири години постоење на македонската музичка сцена (ФОТО)

четири успешни рок години на македонската музичка сцена

441
Рок групата The Schmucks овој викенд на втори декември во клубот ,, Калинка ” ќе го прослават нивниот четврт роденден. Ќе понудат вистинска музичка  атмосфера и добра забава. На роденденската забава ќе има и специјален гостин.
Формирани се 2019 година и од тогаш свират во повеќе локали во Прилеп и низ Македонија. Thе Schmucks  во својот репертоар главно се претставуваат со  rock and roll музика од 50те, 60те години, но во нивното музичко претставување имаат и понови песни. Издадоа и  една авторска песна ,, Chaos” во 2022. Работат и на нови авторски песни, кои треба да бидат снимени во блиска иднина.The Schmucks го сочинуваат: Дамјан Ристески – тапани, Филип Ристески – бас гитара, Кирил Трајкоски – ритам гитара, Андриано Чолаковски – бас гитара и Михаил Јагуриноски – вокал и главна гитара.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: