ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските танчери патуваат на европскиот натпревар во Сараево

329

Студиото за модерни танци Dance studio New Generation кое прераснува во симбол на новата генерација на Прилеп, вљубеници во музиката и ритмот на современата игра, в среда на 29 ти март тргнува  на еден од најдобрите натпревари во Европа  на ИНТЕР ДЕНС ФЕСТ САРАЕВО. Во главниот град на Босна и Херцеговина, Сараево, четири дена (30 и 31 март и 1 ви и 2 април) ќе настапуваат едни од најдобрите школи и клубови за модерни танци од европскиот континент кои ќе се натпреваруваат во различни стилови.

Во Сарево четири дена ќе се игра, ќе го претставиме нашиот град  Прилеп и Македонија.Тука ќе се натпреваруваме со најдобрите клубови  од Европа и ќе има  голема  конкуренција. Ние ќе се претставиме со 5 формации во Опен, Хип Хоп, Стрит Денс и со многу соло настапи во Стрит денс и Хип хоп. Точно 23 танчери од Прилеп ќе играат со најдобрите, велат од прилепското студио Dance studio New Generation.

Им посакуваме среќа во настапите и во најдобро светло да го претстават Прилеп и Македонија.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе