ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пријава за инспектор во инспекторатот за контрола на патниот сообраќај кој примал поткуп

220
Кривична пријава за примање поткуп.  Криминалистичката полиција на СВР Битола до ОЈО Битола ,денеска (10.06) ќе поднесе кривична пријава против В. П.(53)  од Битола,  вработен во општина Битола како инспектор во инспекторатот за контрола на патниот сообраќај.
Имено пријавениот во периодот од 12 Април 2023 па се до денес, искористувајќи ја својата позиција и своето влијание како лице задолжено за контрола на превозниците во град Битола, во два наврати индиректно барајќи пари, од пријавителот 41-годишен маж од Битола, кој е управител и сопственик на правно лице за вршење дејност такси превоз, побарал и примил поткуп во два наврати и со тоа сторил кривично дело “Примање поткуп“, предвидено и казниво по чл.357 ст.1 од КЗ.
Тој во текот на вчерашниот ден е лишен од слобода и изведен пред Јавен Обвинител, информираат од СВР Битола.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе