ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пролонгиран почетокот на второто полугодие

124

Одложен е почетокот на второто полугодие од учебната година на 23-ти, наместо на 18 јануари. Наставата од работните денови што ќе се загубат поради продолжениот зимски распуст ќе се надоместат во јуни, напомена ресорниот министер за образование.

-Нема целосна работна недела, се работи за два односно три работни дена за одредени ученици. Требаше да се почне во среда, четврток е празник, да се продолжи во петок. Заради подобро функционирање на училиштата, одлучивме да се почне од понеделник, истакна Шаќири.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: