ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРОМОЦИЈА : Даниел Сидовски – JackDaniel со нов музички видео запис – Лажна Вистина (ВИДЕО + ФОТО)

Песна која ќе ви ги стопли срцата !!

1.252

Уште една нова и прекрасна балада ќе го краси македонскиот музички етер. Емотивна со интересен текст и уште “позаводлив” видео запис , сето тоа сработено во едно музичко дело , петто по ред на Даниел Сидовски ( JackDaniel).Ова е секако вистинско освежување за македонската публика која сигурно ќе ужива слушајќи и гледајќи ја оваа музичка композиција.Лажна Вистина е песна зад која како текстописец и музички носител  стои Даниел Сидовски , аранжманот е на Горан Мирковски а видео записот го изработи ИН Продукција.

За тоа како настана оваа композиција , за музичката кариера но и за многу ситни а битни а интересни пикантерии поврзани со Даниел , РАДИО ПЕЛА  разговараше во својата отворена програма РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА .А таму позитивна енергија и секако промоција на Лажна Вистина , погледнете :

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: