ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Промоција на книгата „Агроеколошки принципи и можности за заштита на растенијата од болести“ од проф. д-р Биљана Консулоска Гвероска

78

На 22 април, понеделник, со почеток од 18 часот во ЈОУ Градска библиотека „Борка Талески“ Прилеп ќе се одржи промоција на книгата „Агроеколошки принципи и можности за заштита на растенијата од болести“ од проф. д-р Биљана Консулоска Гвероска, реномиран научен работник од Институтот за тутун Прилеп.

Промотори на промоцијата се проф. д-р Емилија Арсов и проф. д-р Гордана Мицеска. Модератор на настанот е Филип Димкоски, агроном, писател, поет.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе