ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп на прагот да обезбеди опстанок во елитата

144

РК Прилеп утре патува во Скопје, каде во рамките плеј-аут фазата ќе игра  со Мулти Есенс. Натпреварот се игра во 14 часот во салата на Автокоманда. Со победа на утрешниот натпревар од од 10 тото коло ќе бидат на прагот до опстанок во елитата.

До крајот на  плеј-аут фазата  РК Прилеп се среќава со Куманово (дома), гостува против Вардар Неготино и на домашен терен последното коло се среќава со Еурофарм Пелистер 2.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе