ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп поуспешен и од Вардар Неготино

147

Во натпревар од 6. коло од плеј-аут фазата вечерва во спортската сала на СОУ „Ристе Ристески Ричко“ ракометарите на Прилеп прокнижија уште една победа   27:22 (полувреме 17:9) во походот за опстанок во македонската Супер лига во дербито за опстанок против тимот на Вардар Неготино.

Најефикасен во РК Прилеп беше Владан Кастратовиќ со 5 погодоци, а кај  гостите Лазар Адамовиќ со 8 голови. РК Прилеп во плеј-аут фазата е прв на табелата со 18 бодови, пред Еурофарм Пелистер 2 со 15 и МРК Куманово со 14 бодови.

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: