ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп сеуште на дофат до сигурен опстанок во Супер лигата

153

Во неизвесен натпревар, РК Прилеп, во салата на Автокоманда во Скопје, попладнево не успеа да обезбеди сигурен опстанок во елитното друштво од како загуби со 34:33 од дебитантот РК Мулти Есенс.

Првото полувреме се одликуваше со брза и ефикасна игра во која и покрај водството од 15:10 на домаќините, на крајот од првите 30 минути РК Прилеп обезбеди предност со 20:19 .

Вториот дел од натпреварот слично како и претходно, продолжи со неизвесна борба и  надигрување до последната минута кога на минута пред крајот, предноста на домашниот тим од 33:32, Рајатоски не успеа да го „стопи“.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе