ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РК Прилеп уште еден натпревар го дели од сигурен опстанок во Супер лигата

152

Во рамки од претпоследното 13. коло од суперлигашкиот плеј-аут РК Прилеп на гостувањето кај Вардар Неготино дојдоа до важен триумф од 42:34. Со тоа само уште еден натпревар ги дели до директен опстанок во Суперлигашкото друштво. РК Прилеп на домашен терен во последното коло ќе го пречека Еурофарм Пелистер 2. Последниот натпревар ќе одлучува која од двете екипи ќе обезбеди директен пласман за елитното друштво.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе