ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Силекс триумфираше во Прилеп!

409

Силекс, совладувајќи ја Победа со 4:1 триумфираше на гостувањето во Прилеп,  и со тоа остана во трката за влез меѓу трите најдобри во шампионатот.

Уште во деветтата минута беше отворена серијата голови од Стефан Милосављевиќ на Силекс . По 20 минути игра во второто полувреме Василије Делибашиќ израмни на 1:1, а три минути подоцна Александар Катаниќ му доносе предност на Силекс од 2:1 по прецизно изведен удар од 11 метри. Катанаќ во 72-та зголеми на 3:1, а на 10 минути пред крајот истиот играч повторно се запиша во листата на стрелците за конечни 4:1 за Силекс.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе