ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Собранието ги верификуваше мандатите на пратениците-во новиот состав,четворица од Прилеп

242

Собранието во рамки на конститутивната седница со 101 глас „за“ од вкупно 117 присутни го усвои извештајот на Верификационата комисија и ги верифицираше мандатите на 118 пратеници.

Mандатот на пратениците од стариот собраниски состав заврши. На новите пратеници кои се носители на други функции исто така им престана функцијата. На шест пратеници им се прекинува функцијата во Владата заради што Владата ќе ги извршува само техничките функции до избор на новата влада.

Од Прилеп во составот на новото Собрание се: Дејан Проданоски, Петар Ристески и Билјана Кузманоска од партијата ВМРО ДПМНЕ и Миле Талевски од СДСМ.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе