ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сребро за државниот првак Чатлески од меѓународниот боксерски турнир во Косово (ФОТО)

Одлична борба на Чатлески !!!

275

На 20 и 21 мај во Приштина, Косово се одржа 15тиот Меѓународен боксерски турнир “Лах Нимани” . Од Боксерскиот Клуб “АС” боите на Македонија ги бранеше Матеј Чатлески. Во финалната борба Матеј загуби од искусниот Дејви Дони од Албанија.

Според информациите од настапот на Чатлески борбата била  жестока и техничко тактички поткована од двете страни на боксерите. Тоа секако резуртирало со  одлична борба со аплаузи од страна на публиката. На крајот Матеј Чатлески мораше да се задоволи со сребрениот медал но и за него ново искуство секако потребно на боксерската сцена.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: