ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Тепачката во с.Црнилиште завршила со пријава во полиција – физичките напади станаа секојдневие

777

На 02.04.2024 во 00.40 часот во ПО-Ропотово Ф.Е.(48) од с.Црнилиште, Општина Долнени пријавил дека бил физички нападнат од С.И. од с.Црнилиште.

По документирање на настанот  ќе следува соодветна пријава,инфомрираат од СВР Битола.

Физичките пресметки се чини станаа секојдневније и ги полнат полициските билтени.

Само пред два дена крушевачнец физички нападна полициски службеник, истиот ден прилепчанец физички  нападна  полициски службеници од Прилеп. На 18 март  , според полицискиот билтен, во царинскиот теринал во Прилеп,  54 годишен човек бил нападнат од две лица, за истиот ден и во Кривогаштани било поднесено пријава до полицијата за физички напад врз лице од с .Воѓани. Тој ден во угостителскиот објект во с.Кривогаштани е уништен инвентарот од лице од с.Пашино Рувци кое се однесувал агресивно и зашто морала да интервенира од полицијата . На 11 март ,пак , прилепчанец пријавил во полиција дека бил нападнат од неговиот сосед ,а истот ден жител од с Канатларци пријавил дека е физички нападна од жител од с. Клепач.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: