ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Традиција : Незаборавна прослава на прилепските матуранти во центарот на градот (ВИДЕО +ФОТО)

прилепските матуранти го прославија крајот на средношколскиот живот во центарот на Прилеп

1.733

Заврши средношколскиот живот за прилепските матуранти , генерација 2023/2024.Сега секако дека следуваат денови за прослава и честитки за успешно завршеното средно образование.Како и секогаш , во центарот на градот се прославува со многу песни , весело расположение и глетка која плени.Од сите страни задоволни лица на случајни минувачи  и нормално  насмевки , заради овие млади личности кои ја прославуваат матурата.

Тимот на Радио Пела на сите им ја честита матурата и им посакува многу,  многу успеси во понатамошниот живот , во продолжение и дел од денешната атмосфера во централното градско подрачје.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе