ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре без струја ќе останат неколку прилепски села

386

Утре, петок (26.5.2023) од  10:00 до 15:00 часот, без електрична енергија,ќе останат и населените места: с.Мало Рувци, с.Алинци и с.Шелеврци.

Како причина е наведно дека Екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на наведените локации, информираат од Центарот за Управување со кризи- Прилеп.

„Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) „ се вели во соопштението до јавноста.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе