ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре, среда, прекин на електричната енергија на повеќе прилепски улици

1.316

Регионалниот центар за управување со кризи Прилеп информира по добиено известување од ЕВН дека утре 29.05.2024 год. среда  од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од следните улици во општина  Прилеп ќе имаат прекин на електрична енергија:  „Велешка“, „Ѓорги Абаџиев“,  „Дабнички Завој“, „Васил Главинов“, „Кобаш“, „Сремски Фронт“, „ Авала“, „Богомила“ и улицата  „Дојранска“ .

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе