ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Уште еден испит на РК Прилеп за опстанок во Суперлигата

71

Во рамките на 6 тото коло од плеј аут фазата на Македонската машка супер лига утре, сабота ракометарите на РК Прилеп на домашен терен ја пречекуваат  екипата на РК Вардар Неготино. Натпреварот в сабота, 30 ти март започнува во 18 и 30 ч. во спортската сала на СОУ Ристе Ристески Ричко Прилеп. Влезот е слободен.

Тоа ќе биде уште една можност ракометарите на Прилеп пред својата публика да го потврдат лидерското место во плеј аутот и го задржат суперлигашкиот статус.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: