ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

14 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

151
Во текот на изминатата вечер  (03/04.02.2023) во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола била спроведена  засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.
При контролата констатирани и законски санкционирани се 14 возачи. Од нив 7 на територија на  Битола и 4 во Прилеп ,2 Ресен,1 Демир Хисар. За време на контролата биле санкционирани и 12 останати прекршоци.
 Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила, соопштуваат од СВР Битола.
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе