ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

20 годишник не запрел на знак на полиција и од прозорецот исфрлил кеса марихуана

79

Вчера, (23.04.2024 ) во 18.45 часот на ул.„Дабничка“од страна на полициски службеници од ОВР Прилеп бил даден знак за запирање на возило управувано од А.А.(20) од Прилеп. Но, лицето не ја испочитувало наредбата и продолжило да се движи и движејќи се од возилото исфрлил ќеса со марихуана.

По комплетно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од СЦР Битола.

Истиот ден, но во 01.20 часот во ОВР Прилеп, И.П.(21) од Прилеп пријавил дека на ул.„11 Октомври“ бил физички нападнат од М.Ј.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе