ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РФМ го одложи стартот на првенството

362

Ракометната федерација на Македонија (РФМ), која го одложи стартот на сезоната по прогласувањето на тридневна жалост во државата поради трагедијата која се случи во Тетово. Првото коло во ракометната Суперлига беше закажано за денеска од 17 часот, но сите натпревари се одложени за недела поради тридневната жалост која беше прогласена. РК Прилеп требаше да патува во Скопје за натпревар со РК Бутел.

„Почитувани,

Поради прогласената три дневна жалост и апел од Владата да се одложат сите спортски манифестации, Ве информираме дека првото коло од ракометната Супер Лига предвидено за денес (09.09.2021 г.) се одложува за недела (12.09.2021 г.).

Сочуство до семејствата.

Со почит

Ракометна Федерација на Македонија“, соопштија од РФМ.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе