ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Академија Кармен Ексклузив – диплома од најдобрите

1.278

Кога желбата и талентот ќе се спојат тогаш неминовно е задоволството во професијата. Но, мајсторот на својот занает потребно е и да го потврди своето знаење и умешност со соодветна диплома.
Како до соодветен сертификат, кој ќе го гарантира вашето стекнато знаење и искуство, не само во Македонија, туку и во странство?

Доколку сте талентиран фризер или шминкер научете од најдобрите и најискусните, со беспрекорни услови за одвивање на едукативната програма.

 

 

АКАДЕМИЈА КАРМЕН ЕКСКЛУЗИВ БИТОЛА.
И годинава во соработка со Министерството за образование и наука и ЈУ Центар за возрасни, Академија Кармен Екслузив обезбеди верифицирани наставни програми:
– Фризер за жени и мажи
– Шминкер
Наставата се состои од 260 часови која ја спроведуваат искусни предавачи – професори по менаџмент и маркетинг, дерматологија, како и фризери – мајстори со долгогодишно искуство. Во одделот за шминка се ангажирани познати стилисти.
Условите за работа и за следење на часовите по теоретска и практична настава се беспрекорни со модерено уреден ентериер,
Академијата опфаќа како теоретски, така и практичен дел. За добивање на сертификатот потребно е учесниците да го поминат тестот за проверка на стекнатите знаења.
Дипломите од Академијата Кармен Ексклузив која работи во континуитет повеќе од 15 години се признати и ценети во Македонија, така и во странство.

Што добивате со дипломата од Академија Кармен Ексклузив?

– Знаење потврдено со сертификат за она што сте го стекнале во текот на програмата во теоретските и практичните часови.
– Умешност да водите свој бизнис, својот занает и да бидете креатори на сопствената иднина.
– Самодоверба стекната преку советите и практичните вежби од искусните предавачи, фризери, шминкери, професори по менаџмент.
– Гаранција за вашите професионални квалитети.

Инвестирајте во вашата иднина!!!

АКАДЕМИЈА КАРМЕН ЕКСКЛУЗИВ БИТОЛА

Бидете за влакно пред другите – потврдете го своето знаење, талент и стилистичка дарба за фризер, или шминкер.

     

АКАДЕМИЈА КАРМЕН ЕКСКЛУЗИВ БИТОЛА 

– за идните мајстори на својот занает – професионалци!
Уписите се во тек, а годинава бројот е ограничен.
Јавете се на 047 22 64 61 или 075 340 250,

електронски пријавете се на [email protected].
Но можете и да ги посетете на ул. „Блаже Рогозинарот“ бр. 56 во Битола,

каде повеќе ќе се запознаете со претстојната програма на Академијата

или на нивниот портал www.studiokarmen.com.mk

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: