ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Александар треба да се лекува во странство, да му помогнеме!

682

Александар Николоски од Прилеп треба да прима имуноглобулинска терапија еднаш во месецот , во рок од 6 месеци. Третманите се многу скапи. Само еден третман со имуноглобулинска терапија чини 6 000 евра, а треба истата да ја прима 6 пати. За сите овие третмани и лабораториските испитувања се потребни 40 000 евра, средства кои семејството не е во можност сами да ги обезбедат. Александар има само 8 години. Неговите родители повикуваат на хуманост, на помош во оваа борба за здравјето на нивното чедо. Можете да донирате на следните телефонски броеви:

За корисниците на А1 (143-555)

За корисниците на Телеком (143-163)

Или на следната жиро сметка: 250029000130851 на име Николоска Анета, со назнака за донација (Шпаркасе банка)

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе