ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Без струја еден час наутро ќе остане болницата и неколку населби во Прилеп

536

Утре, петок, 27 август, од 06,оо до 07,о ч наутро, населба Марион маало, населбата Рид, населбата викана Сарика, Градска Болница „Борка Талеска“ и Центар за Јавно Здравје, ќе останат без ел.енергија, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи -Прилеп.

Причините за прекинот е заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија што ги изведуваат екипите на Електродистрибуција .

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе