ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бројот на активни Ковид случаи во Прилеп изнесува 160

354

Во општина Прилеп за периодот од 10 до 16 мај 2021 година, од Центарот за јавно здравје информираат дека имало 21 нов случај на Ковид-19. Од последици на коронавирусот починале 3 лица. Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 160, од кои на болничко лекување се наоѓа 21 лице, од нив 17 се на кислородна поддршка, а во дневната болница се лекуваат 23 пациенти.  

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.264;

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 414 лицa.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе