ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бројот на новозаболени расте, здравствената тензија не попушта

790

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 12 нови случаи на коронавирус, а 16 лица оздравеле од заразната болест.

Бројот на активни случаи изнесува 127, од кои 100 се наоѓаат на домашно, а 27 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 266 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 754.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе