ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Чатлески: На младите боксери им требаат вистински услови за напредување

835

Прилепската боксерска и судиска легенда Ѓорѓи Чатлески гостуваше во програмата на Радио Пела каде Чатлески зборуваше за своите почетоци во спортот , за својата кариера , за оформувањето на неговите клубови , некогаш и сега како и за тоа каква е привилегијата да се дели правдата во рингот.

Чатлески истакна дека за него и неговиот боксерски клуб Ас приоритет ќе биде учеството на државните натпревари на младите прилепските боксери. Тој за нашиот медиум рече дека мора да се обезбедат вистински услови за тренинзи и работа со овие категории за да испливаат со својот квалитет на површина…Разговорот погледнете го во видеото подолу.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе