ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Четворица починаа, а 49 новозаразени во Прилеп

819

Во последните 24 часа се направени 3.616 тестирања, а регистрирани се 908 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу во Скопје – 367, Битола – 71, Куманово – 64, а Прилеп – 49.  Починале 31 лице : 11 од Скопје, а 4 од Прилеп (87г, 83г, 82г, 68г). Од починатите 30 пациенти, се починати во болнички, а само еден пациент е починат во домашни услови.

Регистрирани се 732 оздравени пациенти од кои во Скопје – 339, а во Прилеп 56.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе