ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Четврток без струjа неколку прилепски улици

1.478

Жителите од улиците: Беласица, Димо Наумоски, Киро Крстески Платник, Кеј 4-ти Јули, Црвени Стени, Шар Планина, Марко Цепенков, Манчу Матак и  Коле Неделкоски, четврток, 29 јули, од 07,oo до 14,oo ч. ќе останат без електрична енергија , информираат од Rегионалниот Центар за управување со кризи – Прилеп.

Екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа. Иинвестиционите зафати се за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе