ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

“Comfy Angel” за поддршка на младите во спортот!

727

В сабота (23.03.2019) во 09 часот, на плоштадот “Методија Андонов Ченто”-Прилеп , “Comfy Angel” организира голема хуманитарна распродажба на своите производи – јоргани, перници и постелнина по промотивни цени.

Распродажбата ќе биде од хуманитарен карактер , зашто дел од средствата ќе бидат  донирани за поддршка, развој и напредок на младите во спортот.

Воедно, на самата локација на денот на распродажбата, ќе бидат поставени кутии за донации  за поддршка на спротот и младите во спорот

„Да ги поддржиме младите спортисти од нашиот град“ – повикуват од Комфи Ангел  – „ бидејќи Прилеп изобилува со млади спортисти  кои  им е неопходна помош за правилен напредок и развој во спортот“

Во рамките на својата хуманост, деновиве „Комфи Ангел„, во соработка со учениците од ОУ „Климент Охридски“ – Прилеп, изработи перничиња со нивни креации, а приходот од истите беше распределен онаму каде што беше најмногу потреба.
„Најмилите ни возвратија со најубавиот подарок – љубов и насмевка, кои ги изразија преку нивната креативност.“-рекоа од компанијата

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе