ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ДЕНЕШНИОТ ДЕН ПРИЛЕПЧАНИ ГО ЧЕКАА 5 ГОДИНИ – СЕ ОТВОРА СТАДИОНОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ„ СО ПОБЕДА-ВАРДАР

1.500

Денеска во 18 часот најлутите македонски ривали, некогашни шампиони, а сегашни второлигаши – прилепска Победа и скопски Вардар, ќе го одиграат најзначајниот пријателски меч. Најзначаен е затоа што со него се отвора реновираниот Градски стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Ова прилепските фудбалски љубители го чекаа повеќе од 5 години, по второлигашкиот меч Победа – Велазерими 2:0, одигран на 14 мај 2016 година.

Вреди да се ужива во следење на фудбалот на градскиот стадион ,но и да се видат сегашните засилени состави на двете екипи, кои најавуваат атак кон првите второлигашки места, за враќање во Првата лига.

Од прилепскиот клуб објавија дека влезот е слободен, па се очекува сите места да се исполнат на покриената северна трибина.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе