ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Џудистите од Сеишен од Косово си дојдоа со грст медалји

735

ЏК Сеишен викендов, беше дел од Меѓународен Турнир во џудо “Џудо за мир” кој се одржа во Пеќ Косово. Прилепскиот џудо клуб зеде учество со 5 натпреварувачи во кадетска и сениорска конкуренција.
Сите учесници се закитија со медалји во силната конкуренција и тоа освоени се и 5 медалји, 4 сребрени и 1 бронзен.

Во кадетска конкуренција:Теодора Димеска во конкуренција до 48 кг. го освои второто место, Марија Талеска до 48 кг. го освои третото место, додека пак Николче Јакимовски до 66 кг. се закити со сребрен медал.
Во сениорска конкуренција Константин Шеќероски до 90 кг го освои второто место, како и Марио Цинцароски во категорија до 100 кгр кој исто така се закити со сребрениот медал.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: