ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дневен корона биланс: повеќемина оздравеле, од колку што се новозаболени во општина Прилеп

450

Општина Прилеп за изминатато деноноќие бележи поголем број случаи на оздравени, од колку што се новозаболени лица од Ковид 19. Според информациите од Центарот за јавно здравје, денеска во општината има 5 нови случаи на коронавирус, а 7 лица оздравеле од заразната болест;
Со тоа, бројот на активни случаи изнесува 142, од кои 116 се наоѓаат на домашно, а 26 на болничко лекување;
Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата во општината изнесува 525.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе