ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Донација до Црвениот крст од компанијата Комфи Ангел

472

 

Општинска организација – Прилеп на Црвен крст на Македонија побара помош од корпоративниот сектор за поддршка и обавување на  своите превентивни активности поврзани со помошта на населниетот од КОВИД 19.  Една од многуте фирми во Прилеп, кои во континуитет се оѕва на повикот и ја помагана работата на Црвениот крст е компанијата Комфи Ангел , која и овој пат ја потврди својата  општествена одговорнст како дел од стратегијата на компанија. Комфи Ангел донираше 5000 маски и 20 скафандери кои ќе бидат поделени на општата популација и волонтерите на Црвениот крст, за што општинска организација – Прилеп на Црвен крст на Македонија јавно ја изразуви својата огромна благодарност.
„За да не ја занемариме здравствено превентивната дејност како една од основните дејности на Црвениот крст, Црвен крст на Република Северна Македонија, Општинска организација Прилеп и во овие моменти целосно е посветена на заштита и превенција на населението од новонастанатата ситуација со Ковид- 19.„- информираат од Општинска организација  на Црвениот крст – Прилеп
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: