ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Досега, највисока бројка на заболени

931

Во општина Прилеп денеска има 20 нови случаи на коронавирус, а 9 лица оздравеле од заразната болест, информираат од Центарот за јавно здравје -Прилеп. Бројот на активни случаи изнесува 137, од кои 109 се наоѓаат на домашно, а 28 на болничко лекување. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 264 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 773.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе