ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Два хет – трика во Прилеп за Победа!

356

Победа денеска на домашен терен запиша убедлив резултат против Братство 6: 0. Голот на Братство од Житоше се тресеше 6 пати од како со два хет-трика блеснаа  Бојан Спиркоски и Атхе Мазари со по три гола. Во првиот дел од натпреварот беа постигнати дури 5 голови така што  Спиркоски  погоди во 4-та, 24-та и 45-та. Мазари во првото полувреме за три минути погоди двапати во 33-та и 36-та, а во 73-та го комплетираше својот хет-трик. Ова се резултатите од денешното 21 во коло:

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК (21. КОЛО)

Слога Виница – Детонит јуниор 2-1

Победа – Братство 6-0

Беласица – Локомотива 6-0

Пехчево – Кожуф 1-0

Каменица Саса – Осогово 2-0

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: