ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Две лица биле повредени во сообраќајка во Прилеп

810

Во сообрајќана незгода вчера, во 07.10 часот на крстосницата од ул.„Гоце Делчев“ и ул.„Кузман Јосифоски“ во Прилеп ,помеѓу патничко возило „ауди“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од П.Т.(64) од Прилеп и патничко возило „рено меган“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од З.Х.З.(34) од Прилеп двете лица се здобиле со тешки повреди

Во незгодата П.Т. се здобил со тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобил и З.Х.З., констатирани е во Градската општа болница „Борка Талески“ – Прилеп. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе