ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Едно лице почина, а бројот на новозаразени повторно висок

1.123

Во општина Прилеп денеска, четврток, 22 октомври, информираат од Центарот за јавно здравје има 36 нови случаи на коронавирус, а од последици на коронавирусот, почина едно лице на 73-годишна возраст. Бројот на активни случаи се искачи на 272, од кои 236 се наоѓаат на домашно, а 36 на болничко лекување.

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 573 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1009. Од почетокот на пандемијата до денеска, од коронавирусот во општина Прилеп починале 50 лица.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе