ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Физички напад пред казино и кражба

491

Полициски службеници од Полициската станица Прилеп, денеска, 23.02.2021, го лишиле од слобода Д.К(33) од с. Бела Црква, прилепско, затоа што пред казино во с. Кривогаштани тој и уште едно лице физички го нападнале З.К.(29) од с.Славеј, вработен како обезбедување во казиното.

Исто така денеска во ОВР Прилеп , М.В.(58) од Прилеп пријавил дека во дворот што го користи затекнал едно лице како краде, при што лицето го нападнало со метален предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настаните.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе