ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Фолтин“ во четврток повторно го освојува Прилеп

485

„Фолтин“ во четврток (29 август) повторно го освојува Прилеп. Псевдно-емигрантското кабаре, како што сакаат себеси да се нарекуваат, ќе одржи прилепски концерт на летната сцена во Центарот за култура „Марко Цепенков“, со почеток од 21 часот.

„Фолтиновци“ оваа година се актуелни со албумо „МОМÓМА“, кој според писателот и рецензент Дејан Трајкоски е „најзрелиот албум на битолската група“. Музички клуч под дипле, со кој, вели тој, влегувате којзнае каде. Благо џезиран, а бескрајно љубовен.

https://youtu.be/OEJmpYKyowk

Концертот е помогнат од: Витаминка, СКОПСКО,Јавен простор Прилеп, ЦК Марко Цепенков, Театар „Чин 4 Сцена 5“

Влезници по цена од 100 денари за концертот во Прилеп можат да се набават во кафе „Чоше“ и таверба клуб „1990“.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: