ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Јованоска го освои деветтото место на ЛОИ и напиша: МОЈОТ СОН РЕАЛНОСТ

749

Најдобрата македонска каратиска во кати , Пулексенија Јованоска , која утрово се натпреваруваше на ЛОИ во Токио заврши на деветтото место.Таа на својата фејсубк страна и напиша:

„МОЈОТ СОН РЕАЛНОСТ ОЛИМПИСКИ ИГРИ – Токио 2020 🥋Колку вредеше, сите овие години, тренинзи, пот, солзи,повреди, неправди.. Презадоволна од се што дадов на татамите! Привилегија е што бев дел од оваа приказна, завршив на 9тата позиција. Прво коло 23.80Втор коло 24.00 ( мој најдобар резултат ) Горда на себе за секоја секунда помината во сала сите овие години! Фала ти Боже за се’🙏Луууѓе мои, да Ви се заблагодарам на сите за огромната поддршка,на сите вие што верувавте во мене кога беше најтешко 🤞Фала Ви од ❤️

Јовановска оствари резултати 23,8 и 24 поени (просечна оценка 23,9), што беше доволно за деветто место од вкупно десет каратистки кои се натпреваруваа во оваа дисциплина.,

Последен претставник на Македонија во Токио ќе биде борачот Магомедгаџи Нуров, кој ќе има поголеми амбиции на утрешниот настап на турнирот во борење слободен стил.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе