ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Град со големина на орев ја зафати општина Кривогаштани

1.427

Најввеното невреме од град и силен ветер попладнево направи штети на земјоделските насади и посеви во атарите на неколку села од општина Кривогаштани. Град со големина на орев паѓаше во Воѓани, Крушеани и околните села.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=516978406287117&id=100039248870894

Невремето траеше 20 тина минути, сосема доволно да предизвика штета на тутунопроизводството, градинарството и житните култури кои се во фаза на зреење.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе