ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Христоски: Крушево е големо градилиште, приоритет е привлекување нови инвестиции

329

Во Крушево со рестартирање на градежната сезона продолжуваат тековните проекти. Во тек се активностите на неколку големи проекти, а се најавува уште еден проект – дополнително зафаќање на извори на вода во населба Трстеник со што ќе се обезбеди водоснабдување на индустриската зона и дел од населените места.

Реконструкција на улица од Св. Троица до хотел Монтана со изградба на паркинг

Тампонирање во дворот на училиштето во с. Борино

Тампонирање на улица во с. Борино

Изградба на резервоар во с. Јакреново

Изградба на резервоар за вода во с. Пресил

Санација на свлечиште на регионалниот пат Крушево – Демир Хисар.

„Крушево е едно големо градилиште. После зимската сезона со многу снег, пролетта ја почнуваме интензивно со реализација на тековните проекти и најава за уште еден нов проект. Најавувам дека покрај инфраструктурата мој личен и приоритет на општината ќе биде привлекување на нови инвеститори.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Започнува со реализација и инвестицијата од 5 милиони евра во изградба на фотоволтаични електрани, потенцира градоначалникот, а пролетното чистење на градот е засилено со механизација.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе