ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

И, Лепа Брена се најде на нејзиниот фризерски под

878

За фризерката од Кривогашани , денес пишуваат и  говорат сите.Беше намногу медиуми и ТВ ,но Радио Пела беше првиот медиум,кои се заинтересира за овој млад ,необичен уметник.  Кога екипата на радио Пела  ја посети прв пат, пред повеќе од една година, таа не изненади, што на нејзиниот под се најде нашето лого „Радио Пела“,кое  денес веќе е препознатливо и кај пошироката публика ,која не чита и слуша. Тогаш , бевме пријатно изненадени и восхитени од нејзината идеја, и дарба . Текстот од тој момент,можете да го погледнете на линкот ,кој тогаш предизвика многу позитивни реакции.

https://radiopela.mk/video-potreti-od-kosa-umetnost/

Денес,  нејзинте портрети од коса, станауваа хит на социјалните мрежи,  а таа станува се поуспешна во нивното “исцртување“ ,и се повеќе преопзнатлива во светот на „цртање со коса„ Бевме меѓу првите, што ние е посебна чест,  кои разговараа на радио програмата и пишуваа за уметничкиот стил на најтелентиранта фризерка, во Македонија ,а и на Балканот, Светлана Зуламоска Грозданоска, и горди што запознавме таква личност, посебна, духовита, талентирана, успешна во својот занает, но особено во својот талент,цртање со коса.

А, денеска на најзиниот уметнички под , кој и служи како платно за нејзините портрети,  се најде една од  најмаркатните и најпрепознатливите пејачи на балканските простори,  Лепа Брена  , со која растеа генерациите од 80-те години на минаиот век, а чии песни денес ги пејат и младите од сите балкански простори.

Денес,  портретот на Лепа Брена  се најде на подот од фризерскиот салон  на Светлана  , која зрачи со прекрасна харизма, со уметничка душа, со многу идеи , секогаш во тренд на настаните и случувањата. Ни раскажа и тогашт, вели и сега „потребни се најмалку три часа работа за еден портрет„.- А, она на што најмногу внимава е цртите на лцето особено на очите. Трпеливоста ие е доблест, а љубовта кона своето хоби  ја прави среќна! Честитики Светле!Те очекуваме со  нови интересни идеи!

 

https://www.facebook.com/svetlana.grozdanovska/videos/pcb.3150242371692755/3150241688359490/?type=3&theater

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: