ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Исчезнала 19 г . Прилепчанка – тело на маж во распаѓање пронајдено кај с. Слпече

735

Вчера , 10.05.2019 г. околу 14,00 ч. во Полициската станица-Прилеп, лице пријавило дека во атар на с.Слепче под манастирот „Св.Никола“ пронашол починато машко лице чие тело било во фаза на распаѓање.Од извршениот увид утврдено е дека се работи за  56 годишно лице  од с.Секирци, кој бил оддалечен од својот дом пред 7-8 дена, но не бил пријавен за исчезнат, соопшти полицијата.

 хххх

Во текот на вчерашниот ден, во полициската станица во Прилеп,маж пријавил дека неговата ќерќа исчезнала. 56- годишниот Т.Д пријавил дека минатиот четврток од дома во непознат правец се оддалечила неговата ќерка, 19- годишната Х.Д.Девојката ја немало десет дена.Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе