ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Излекуван најстариот пацент од коронавриусот, 85 годишна прилепчанка

481

Излечен  е (а можеби е и  најстариот пациент во земјава), заболен од КОВИД 19 , 85 годишната Елена Макалоска од Прилеп. Таа денска беше испратена на куќна нега од здравствените работници од  инфективното одделени при Општата Болница „Борка Талески“ Прилеп, со голема радост.

„Денес имаме и причина за славење. Најстариот излекуван пациент од Covid 19 во нашето инфективно одделение.   85 годишната Елена Макалоска пресреќна посака да се фотографира со дел од нашиот персонал .“-напишаа на својата facebook страна при прилепската општа болница „Борка талески„

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе