ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Изминатата седмица 122 нови случаи на коронавирус, а 7 починати

457

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, (од 4 до 11 јануари  2021 година) , во општина Прилеп имало 122 нови случаи на Ковид-19. Од последици на коронавирусот починале 7 лица. Бројот на активни случаи изнесува 357, a 58 лица се наоѓаат на болничко, 299 на домашно лекување, 43 се лекуваат во дневната болница; на кислородна поддршка се наоѓа 41 пациент;

Во домашна изолација и самоизолација се 432 лицa.

Од почетокот на пандемијата, вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 4.383, а од коронавирус починалe 221 лицa од Прилеп.  

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе