ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кафулињата од денeска отворени. Но, пред пиење кафе, дезифицирање на раце

936

Од денеска прилепските кафулињата ги отвораат вратите. Според одлуката на Влада, ќе работат од 8 часот до 22 часот. Но, засега ќе можат да работат само отворените делови од кафулињата и рестораните , со ограничување на бројот на гости и почитување на здравствените протоколи.

Се ограничува бројот на гости, а на една маса со четири столици  максимум можат да седат две лица или четворица доколку се од едно семјество; растојание од столче од 1,5/2 м. од соседната маса; забрането е организрање на прослави (свадби,крштевки и други семејни забави); забрането е користење на супачи за раце во тоалетите итн ….

Инаку, остануваат на сила мерките на Владата за задолжително носење маски на затворен јавен простор и на отворено доколку не е можно да се постигне физичко растојание од два метра.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: