ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Како Прилеп ја дочека Новата 2020?!

1.032

Во пријатна атмосфера, со музиката на Теодора Зероска, Мила Москов, групата „Прилепски еснаф“ и со новогодишен огномет, граѓаните на Прилеп ја дочекаа новата година на градскиот плоштад „Методиј Андонов-Ченто“.

Градоначалникот Илија Јованоски на своите сограѓани им порача во Новата 2020 година да влезат со убави мисли, од старата година да ги паметат само позитивните и убавите работи, лошите да ги остават зад себе.

Традиционално, градоначалникот ги посети службите кои во новогодишната ноќ водеа грижа за безбедноста и здравјето на граѓаните на Прилеп: вработените во службата за Итна медицинска помош, Полициската станица од општа надлежност – Прилеп и пожарникарите од Територијалната противпожарна единица. Дежурните во сите три служби потврдија дека ноќта поминала мирно, без никакви интервенции или посериозни инциденти. Претходно, во текот на вчерашниот ден, градоначалникот Јованоски ги посети дежурните војници и офицери во касарната „Мирче Ацев“.

 

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: